Официјално: Трајче Сенев нов шеф на стручниот штаб на ГФК „Осогово“

Искусниот 56 годишен стратег од денес е назначен за нов предводник на „жолто -сините“.

Во својата досегашна кариера има работено во ПМФЛ како предводник на Брегалница Штип и Силекс, како и во ВМФЛ во екипите на Баби и Кит-Го.

Своето официјално деби Сенев ќе го има на мечот од 15-то коло против Победа кој на програмата е во сабота.

ГФК „Осогово“

Сподели: