Познати дел од четвртфиналистите на Петровденскиот турнир

Познати се дел од четвртфиналистите  на  овогодинешното 19. издание на Петровденскиот турнир во мал фудбал 2021.

По одигрување на натпреварите од групите А, Ц и Д екипите на „Златно Зрно“, „Балкан Лукс“ „ВЛТ“ Грдовци, „Паневски“ и „Еликсир“ се пласираа во четвртфиналето, а по закажаните средби за в понеделник во групите Б и Д ќе се знаат и преостанатите четвртфиналисти.

Тимот на „Балкан Лукс“ како првопласирана во групата А вкрстува со второпласираната екипа од групата Ц, тимот на „Паневски“.

Победникот од групата Ц, „ВЛТ“ Грдовци во четвртфиналето ја пречекува второпласираната екипа од групата А, тимот на „Еликсир“.

01.07.2021 (понеделник)

Четвртфинале

20 ч. „Балкан Лукс“ – „Паневски“

21 ч. „ВЛТ“ Грдовци – „Еликсир“

Екипата на „Злато Зрно“ која е сигурен четвртофиналист, својот противник ќе го знае по одигрување на натпреварите закажани за в понеделник  и ќе игра против второпласираниот тим од групата Б.

Победникот од групата Б пак ќе игра со второласираниот од групата Д.

Следното и последно коло од групната фаза на Петровденскиот турнир продолжува в понеделник, (28.06), кога ќе се сретнат екипите на:

19:00 „Пјаца“ – „ДБ Интернационал“  (Д)
20:00 „Еуро петрол“ – „Астра Казино“ (Б)
21:00 „Јана лукс“ – „Ауто велт“ (Б)

Сподели: