Познати четвртфиналистите на Петровденскиот турнир

Со одигрување на третото и последно коло од групната фаза на Петровденскиот турнир познати се четвртфиналистите на овогодинешното 19.  издание на Петровденскиот турнир во мал фудбал.

Екипите на „Златно Зрно“, „Балкан Лукс“, „ ВЛТ“ Грдовци, „Паневски“, „Еликсир“,„Астра Казино“, „Пјаца“ и „Ауто Велт“  се  пласираа во четвртфиналето на турнирот.

На вечерашните дуели екипата на „ Пјаца“ беше поуспешна од тимот на „ДБ Интернационал“ и со победата од 5–1  го освои второто место во групата Д со што обезбеди пласман во четвртфинале.

„Астра Казино“ со резултат од 9 – 4 го победи тимот на „Еуро Петрол“  и го задржа првото место во групата Б,  додека  „Ауто Велт“ беше убедлив против  тимот на „Јана Лукс“  со резултат 5-0.

Четвртфиналните дуели се закажани за 1 и 5 јули во следниот распоред:

01.07.2021 (четврток)

Четвртфинале

20 ч. „Балкан Лукс“ – „Паневски“ (1)

21 ч. „ВЛТ“ Грдовци – „Еликсир“  (2)

05.07.2021 (понеделник)

20 ч. „Астра Казино“ – „Пјаца“        (3)

21 ч. „Златно Зрно“ – „Ауто Велт“   (4)

Во полуфиналните дуели ќе се сретнат победниците од натпреварите „Балкан Лукс“ – „Паневски“ и   „Астра Казино“ – „Пјаца“    и победниците од „ВЛТ“ Грдовци – „Еликсир“  и  „Златно Зрно“ –„Ауто Велт“.

Сподели: