Полицајци привеле две лица осомничени за кражба

Вчера во 17:30 часот полициски службеници од Полициската станица Кочани ги привеле М.К.(23) и Д.А.(19) од Кочани, поради постоење основи на сомнение дека се извршители на кривично дело тешка кражба.

По комплетирање на случајот, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: