Полицијата во контејнер пронајде 54 патрони за ловечка пушка

На 02.04.2024 во 18.00 часот полициски службеници од ОВР Кочани на ул.,,Стамен Манов“ во Кочани,  во контејнер кај фабриката за вода пронашле 4 кутии со 54 патрони за ловечка пушка.

Се работи на расчистување на случајот.

Сподели: