Пораз за „Осогово“ во Македонска Каменица

Се одиграа натпреварите од 10-тото коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

ГФК „Осогово“ забележа пораз од 0-2 на гостувањето во Македонска Каменица, од тимот на „Каменица Саса“.

На полувреме резултатот беше изедначен (0-0), за во вториот дел каменичани преку головите на Мартин  Мисердовски и Никола Божинов да стигнат до три значајни бодови на табелата.

Во следното коло „Осогово“ на домашен терен  ја пречекува екипата на „Слога“ од Виница.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

Сподели: