Пораз за „Осогово“ на гостувањето кај „Победа“ – Прилеп

Се одиграа натпреварите од 23 – тото коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

Фудбалерите на ГФК „Осогово“ забележаа пораз од 2-1 на гостувањето во Прилеп против тимот на „Победа“.

Во натпревар кој понуди три гола во првото полувреме, прилепчани стигнаа до посакуваниот епилог. Победа поведе преку Јорданчо Наумоски и Бојан Спиркоски уште до 12. минута, а Тоше Манов намали и го постави резултатот кој се испостави како конечен 2-1. 

Во следното коло „Осогово“ на домашен терен ја пречекува првопласираната екипа на „Слога“ – Виница.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

Сподели: