Пораз за „Осогово“ на последниот подготвителен натпревар пред почетокот на новата сезона

Во рамки на подготовките за почетокот на првенството во Втората Македонска фудбалска лига – Исток, ГФК „Осогово“ денеска го одигра последниот контролен меч во пресрет на новата сезона.

Фудбалерите на ГФК „Осогово“ забележаа пораз од екипата на ФК „Вардар“ – Скопје (0-2), на дуелот што се одигра попладнево на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани.

Натпреварот што се одигра денес против екипата на скопски „Вардар“ е последен од подготвителните натпревари на кочанскиот второлигаш „Осогово“.

ГФК „Осогово“ подготвителните натпревари ги заврши со две победи, два порази и едно реми.

Според спортскиот календар, ова беше  последен натпревар за „Осогово“, а првото коло од новата натпреварувачка сезона е закажано за 21 август.

Пред почетокот на новата сезона ќе се одржи ждребување за распоредот на натпреварите од новата сезона.

А. Арсов

Сподели: