Пораз за „Осогово“ на последниот подготвителен натпревар пред почетокот на новата сезона

Во рамки на подготовките за почетокот на првенството во Втората Македонска фудбалска лига – Исток, ГФК „Осогово“ денеска го одигра последниот контролен меч во пресрет … Continue reading Пораз за „Осогово“ на последниот подготвителен натпревар пред почетокот на новата сезона