how to manage inflammation after coming off hydroxychloroquine can hydroxychloroquine cause skin pigmentation hydroxychloroquine and hearing loss hydroxychloroquine and psoriatic arthritis

Починал работник од Кочани кој се повредил при извршување на работни задачи

Полицијата информира дека починал работник К.А. од Кочани, кој се повредил при извршување работни задачи во фирма во Кочани.

-На 21.08.2020 околу 18.20 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во фирма во Кочани, додека извршувал работни задачи, се повредил К.А.(44) од Кочани, по што бил пренесен во Општа болница Кочани, каде што по кратко време починал, се наведува во соопштението на МВР.

Оттаму посочуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели:
  •  
  •  
  •