Почина 51-годишен маж од Кочани – со автомобил излетал од патот

На 07.08.2022 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Берово-Виница, кај „Пекланска крстосница“, патничко возило „опел“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Е.М.(51) од Кочани, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди и на 08.08.2022 околу 03.30 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ им подлегнал на повредите.

Извршен е увид од увидна екипа од Полициската станица Виница.

Сподели: