Прва победа за ГФК „Осогово“ во новата сезона

Се одиграа натпреварите од 3-то коло во Втората македонска фудбалска лига – Исток.

ГФК „Осогово“ денеска на домашен терен со резултат од 2-0 ја совлада екипата на новиот второлигаш „Братство 07“, од прилепското село Житоше.

Гостинскиот играч Самет Амедоски во 35. минута си постигна автогол, а конечните 2-0 за „Осогово“ ги постави Тоше Манов во 77. минута.

Во следното коло „Осогово“ на домашен терен ја пречекува екипата на ФК „Тим Локомотива Градско 2018“.

На останатите средби од ВМФЛ – Исток беа постигнати следните резултати:

А. Арсов

Сподели: