Претепан старец во Кочани, приведен синот

На 04.12.2020 во 11.40 часот  во Полициската станица Кочани од страна на Општа болница Кочани било пријавено дека кај нив бил донесен С.В.(78) од Кочани, со тешки телесни повреди.

Во врска со случајот во полициска станица се приведени неговиот син Т.В.(56), кој имал здравствени проблеми и Ј.Д.(73).

Се работи на расчистување на случајот.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: