На Градскиот плоштад приведена 20-годишна девојка поради поседување на марихуана

На 23.11.2020 во 19.30 часот полициски службеници од ОВР Кочани, во близина на градскиот плоштад во Кочани, ја лишиле од слобода Т.З.(20) од с.Зрновци, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена и одземена марихуана.

Се работи на комплетирање на случајот по што против Т.З. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Дневен билтен МВР

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial