hydroxychloroquine and alcohol hydroxychloroquine sulphate with leflunomide saliva drug test hydroxychloroquine what does hydroxychloroquine do to your eyes yale epidemiology hydroxychloroquine

Пронајдена дрога во Кочани, приведени две лица

Полицијата од Кочани вчера привела две лица, бидејки при претрес кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Како што соопштија од полицијата „На 24.07.2021 околу 21.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Џ.С.(20) и Е.А.(18), двајцата од Кочани. При претрес кај нив и во домот на Џ.С., извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.
Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“.

МВР

Сподели:
  •  
  •  
  •