Пронајдено лицето кое се обиде да силува 86-годишна жена од Кочани

Полицијата од Кочани го пронајде лицето кое се обиде да ја силува 86-годишната старица од Кочани.

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против А.Т.(20) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „обљуба врз немоќно лице“ и „разбојништво“.

На 26.06.2020 околу 00.00 часот во Кочани, пријавениот влегол во домот и се обидел да изврши обљуба над 86-годишна жена, а потоа физички ја нападнал и одзел пари и предмети.

Сподели: