Регионалното дерби за виничка „Слога“, „Осогово“ во борба за опстанок

Се одиграа натпреварите од 24 – тото коло од Втората Македонска лига – Исток.

ГФК „Осогово“ на домашен терен забележа минимален пораз на регионалното дерби против тимот на „Слога“ – Виница со резултат од 0-1.

Првиот дел од натпреварот заврши со резултат од 0-0, додека натпреварот го реши Андреј Симевски со погодок во 59’ минута од дуелот за конечни 0-1 во корист на виничани.

До крајот на првенството остануваат уште три средби. Во следното коло „Осогово“ гостува кај тимот на „Кожуф“ – Гевгелија.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

Сподели: