Резултати од второ коло – Петровденски турнир во мал фудбал 2021

Се одиграа натпреварите од второто коло на Петровденскиот турнир во мал фудбал 2021.

На повеќенаменското игралиште во дворот на гимназијата „Љупчо Сантов“ се одиграа три средби, помеѓу екипите на „Јана Лукс“ и „Астра Казино“, „Еуро Петрол“ и „Ауто Велт“ од групата Б и „Златно Зрно“ – „Пјаца“ од групата Д.

Резултати второ коло:

19 јуни – сабота
19:00 „Јана лукс“ 3 – 6 „Астра Казино“
20:00 „Еуро петрол“ 1 – 3 „Ауто Велт“
21:00 „Златно зрно“ 6–5„Пјаца“
Екипата на „ДБ Интернационал“ беше слободна.

Следното коло од Петровденскиот турнир продолжува во вторник, 22 јуни каде ќе се сретнат екипите на:

22 јуни – вторник

19:00 „ВЛТ Грдовци“ – „Пикадили“
20:00 „Еволушн“ – „ТП Жана Тркање“
21:00 „Балкан лукс“ – „Еликсир“
„Паневски“ – слободни

Во групната фаза за победа се доделува 3 бода, за нерешен резултат по 1 бод, доколку почнувајќи со нокаут фазата – четвртфинале, полуфинале, за трето место и финале резултатот е нерешен, директно ќе се изведуваат пенали.

Во нокаут фазата се пласираат провопласираната и второплаисраната екипа од секоја група, доколку две или повеќе екипи имаат исти број на бодови ќе одлучува прво гол разликата, а потоа меѓусебниот дуел.

На годинашново издание на традиционалната спортска манифестација се натпреваруваат  14 екипи, распоредени во четири групи.

Турнирот е во организација на  Општина Кочани, во соработка со Општинскиот фудбалски сојуз (ОФС – Кочани). 

И. Матеничарски

Фото: A. Арсов

Сподели: