Реми за „Осогово“ на гостувањето кај „Кожуф“

Се одиграа натпреварите од 9-тото коло од Втората Македонска лига – Исток

ГФК „Осогово“ ремизираше на гостувањето во Гевгелија против тимот на „Кожуф“. Натпреварот за „Осогово“ го отвори Антонов во 79′ за 0-1, но гевгеличани израмнија со голот на Бејков во продолжението од натпреварот (94′) за конечен резултат од 1-1.

Во следното коло „Осогово“ гостува kaj екипата на „Каменица Саса“.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

Сподели: