Се судрија две возила кај ОУ „Св. Кирил и Методиј“, причинета мала штета без повредени

Судир помеѓу две возила се случи во близина на ОУ „Св. Кирил и Методиј“ при што причинета е помала материјална штета без повредени.

Во судирот учествуваа две возила марка „Цитроен Ц4“ и „Сеат Ибица“ на кочански регистарски ознаки, а според очевидци несреќата се случила поради погрешно престројување на возилата на сообраќајницата.

Сообраќајот на улицата во моментот е во прекин, а сообраќајната полиција ги пренасочува возилата по споредните улици. Поради прекинот во сообраќајот во Стришани е забележан поголем метеж од возила за што се апелира за трпеливо и внимателно возење.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

И. Матеничарски

Фото: А. Арсов

Сподели: