Се трага по 86 – годишен жител на Тркање

86 – годишен жител на селото Тркање е пријавен за исчезнат откако претходно се оддалечил од семејната куќа.

Како што информираат од полицијата „На 11.05.2021 во 09.00 часот во Полициска станица Кочани, Г.Ј.(61) од с.Тркање пријавил дека од семејната куќа во с.Тркање се оддалечил неговиот татко Т.Ј.(86).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“ стои во соопштението на СВР – Штип.

Сподели: