Снаа и свекрва се степале во Зрновци

На 14.05.2020 во 10.30 часот во Полициската станица Кочани, 73 – годишна жена од с.Зрновци, кочанско, пријавила дека на 13.05.2020 околу 13.00 часот во семејната куќа во с.Зрновци, нејзината снаа В.К.(52) физички ја нападнала.

Се работи на комплетирање на случајот, по што против В.К. ќе биде поднесена кривична пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип

Сподели: