Тешко гостување за „Осогово“ против лидерот на табелата „Брегалница“

Тешко гостување против лидерот на табелата „Брегалница“ ги очекува фудбалерите на ГФК „Осогово“ во Штип, во рамки на четвртото коло од Втората Македонска фудбалска лига-Исток.

Дуелот е закажан за в сабота, со почеток од 19:00ч на Градскиот стадион во Штип.

„Жолто-сините“ ќе имаат тежок меч пред себе, со оглед на фактот дека штипска „Брегалница“ е противник кој има амбиции за влез во Првата Македонска фудбалска лига.

„Осогово“ имаше лош старт на првенството и  во минатите три гола забележа два порази од „Кожув“ и „Тиквеш“, и еден нерешен резултат со пехчевски „Кит-Го“. Со тоа се наоѓаат на претпоследната позиција во ВМФЛ-Исток со само еден бод на табелата и гол разлика од 3 постигнати и 8 примени гола.

На останатите средби во Втората Македонска фудбалска лига- Исток ќе се сретнат:

„Кит-Го“ – „Тиквеш“

„Победа“-„Плачковица“

„Росоман“-„Каменица Саса“

„Слога“- „Кожув“

Средбите се закажани за в сабота, 19 септември со почеток од 15:30ч. Натпреварите ќе се играат без публика.

И.Матеничарски

Сподели: