Три важни бода за „Осогово“, победа над „Пехчево“

Се одиграа натпреварите од 17-тото коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

Фудбалерите на ГФК „Осогово“ забележаа минимална, но важна победа на средбата што се одигра на Градскиот стадион во Штип против тимот на „Пехчево“.

Стрелец на единствениот погодок за „Осогово“ беше Тоше Манов кој од пенал, во 67 минута од натпреварот донесе водство за „Осогово“ од 1-0, резултат кој остана актуелен до самиот крај на мечот.

Во следното коло „Осогово“ на домашен терен ја пречекува екипата на „Кожуф“ од Гевгелија.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

И. Матеничарски

Сподели: