Тројца малолетници нападнале дете во Кочани, полицијата поднесе кривични пријави

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава  против тројца малолетници од Кочани.

Според пријавата, тие што на 09.12.2021 на ул.„Раде Кратовче“ во Кочани физички нападнале малолетник.

Сподели: