Физичка пресметка помеѓу две лица кај Спортската сала во Кочани

Физичка пресметка помеѓу две лица од Кочани се случила во вторникот евидентираат од Секторот за внатрешни работи Штип.

На 13.05.2020 во 14.00 часот во Полициската станица Кочани, А.М.(32) од Кочани пријавил дека на 12.05.2020 околу 18.20 часот во близина на спортската сала во Кочани бил физички нападнат од Б.С. од Кочани. По комплетирање на случајот против Б.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: