Човечки коски, облека и обувки пронајдени во лозје во Кочани

Жител на Општина Кочани, вчера додека го кроел своето лозје пронашол човечки остатоци. Пријавил во полиција, по што извршен е увид, соопшти СВР Штип.

-На 19.03.2023 во 11.15 часот во ОВР Кочани било пријавено дека во нива на место викано „Кочански дол“, атар на Кочани, биле пронајдени човечки коски, облека и обувки. За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани. По наредба на Јавен обвинител пронајденото било дадено на вештачење, информираат од полицијата.

Местото каде се пронајдени остатоците, е во делот меѓу Кочани и населбата Оризари. Полицијата не соопштува дали се работи за човек кој е починат од поодамна или од поново време, но како што објаснуваат вештачењето ќе ги даде одговорите.

Сподели: