Пораз за ГФК „Осогово“ на гостувањето во Виница

Се одиграа натпреварите од 2-то коло во Втората македонска фудбалска лига – Исток.

На гостувањето во Виница, ГФК „Осогово“ забележа пораз од екипата на „Слога“ Виница.

Со минимални 1-0 заврши натпреварот меѓу „Слога“ и „Осогово“, откако Митров од пенал во 71. минута ѝ ја донесе втората овосезонска победа на екипата од Виница.

Во следното коло ГФК „Осогово“ е домаќин на екипата „Братство 07“.

На останатите средби од ВМФЛ – Исток беа постигнати следните резултати:

А. Арсов

Сподели: