33-годишник од Кочани нападнат во Велес од роднини на поранешната сопруга

На 07.02.2020 во 19.30 часот било пријавено дека во Велес на ул.“Петре Прличко“ Т.Ј.(33) од Кочани бил физички нападнат од неколку лица меѓу кои биле и три лица од Битола, роднини на неговата поранешна сопруга. Се работи на расчистување на случајот.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: