55 – годишник со тврд предмет ги оштетил апаратите во обложувалница во Кочани

На 05.10.2022 во 19.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Р.А.(55) од Кочани затоа што во 19.30 часот во обложувалница на ул.„Кеј на Револуција“ во Кочани со тврд предмет ги оштетил апаратите за игри на среќа.

По комплетирање на случајот против Р.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели: