77-годишен старец нападнат на Градскиот пазар во Кочани

77-годишен жител на Кочани вчера физички бил нападнат на Градскот пазар во Кочани.

Како што информираат од полицијата „На 25.11.2021 во 14.30 часот во Полициската станица Кочани, С.Г.(77) од Кочани пријавил дека околу 11.00 часот во Градскиот пазар во Кочани бил физички нападнат од Ш.К.(54) од Кочани. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во соопштението на СВР-Штип.

Извор: Дневен билтен на СВР-ШТИП

Сподели: