„S-Beauty“ – козметички салон за нега и убавина на лице и тело

„S-Beauty“ e новоотворениот козметички салон во градот за нега и убавина на лице и тело.

Нашиот салон ви го нуди третманот со колагенски конци,неинвазивен третман без боцкање со кој на целосно природен начин се постигнува сјај, хидратантност, потхрана на лицето со колаген при што помага во природно пополнување на вашите брчки. 

Hydrofacial третман за длабинско чистење и блескав сјај на вашето лице кој е моментален хит.

 Радиоталасен лифтинг на лице и тело,за затегнување кој на телото дополнително делува и на површинскиот целулит.

Ви ја нудиме и мезотерапија без игли,пријатна неинвазивна метода со која се аплицираат различни коктели во зависност од различна проблематика.

Дермапенот е апарат кој со помош на микроиглички прави микроповреди на кожата при што се обновува и стимулира нов колаген.Свилени трепки со руски волумен. Лифтинг на трепки со боење и ламинација на веги.

Чистење лице со вапазон и ултразвучна шпатула.

Третмани за слабеење на природна база со кој се намалува обем,целулит и детоксикација на организамот при што телото се ослободува од вишокот течности.

Третмани против целулит со вакум при што со мали кристали доведува и до мазнење на кожата.

Спа масажа на лице и деколте за опуштање,како и третман за вакумско подигнување задник и гради без никакви модринки и отоци кој ако се изведува во серија има видливи резултати. Посебно погоден за оние кои немаат време за вежбање и физичка активност. 

Сето ова се работи со врвна козметика како што се производите на италијанскиот бренд Byotea целосно природна козметика и препознатливиот бренд од Германија Norel дело на Dr.Wils

Локација на ул „Стево  Теодосиевски бр.7 (поранешно Амичи)

Закажете термин на 077/912-296

„S-Beauty“

Сподели: