Teшко повреден велосипедист во Кочани

На 21.08.2022 во 10.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на патот брана ,,Градче”-Кочани, Р.Т.(57) од Кочани управувајќи  велосипед паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Општата болница во Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Сподели: